Beden Dili Eğitimi Sertifika Programı

,

BEDEN DİLİ NEDİR?

Kişilerin bulundukları ortam içerisinde, fiziki koşullar başta olmak üzere her duruma verdikleri tepki ve kendileri ifade etme biçimleri değişiklik gösterir.

Sesli ve nesnel iletişimden tamamen farklı değerlendirilen beden dili, insanlık tarihinin de en eski ve değişmez ifade biçimlerinden birisidir.

Duygu ve düşüncelerin kelimelerden bağımsız bir biçimde vücut bulması bireylerin kendilerini toplum ya da kişiler önünde ifade etmesine olanak sağlarken, yapılan araştırmalar değişmeyen kuralları da belirlemiştir.

Korku, tiksinme, nefret, şefkat, acıma vb. tüm duygular tüm bireylerde ortak mimiklerle ifade edilirken, kişilerin beden dilini farklı kullanmasına neden olan fiziki koşullar da artık bilinmektedir.

İlk kez karşı karşıya gelen iki kişinin iletişiminden toplumsal uzlaşı sağlanması gereken durumlara kadar tüm alanlarda etkili beden dili bireylerin bir adım öne çıkmasını sağlarken, özellikle politikacılar, iş insanları, eğitimciler, insan kaynakları departmanında hizmet sunanlar, satış temsilcileri ya da danışmanları gibi birbirinden farklı meslek gruplarında beden dili önem arz etmektedir.

Liderlik ve hâkimiyet, anlayış ve sabır, acıma ve şefkat, öfke ve kızgınlık gibi birbirinden farklı duyguları el ve kol hareketleri, duruş, oturuş vb. tepkilerle karşı tarafa aktarmak olarak da bilinen beden dili, psikoloji ve sosyoloji bilim dallarının araştırmaları kapsamındadır.

Bireylerin yalnızca karşı tarafı daha iyi anlaması değil, kendini de iyi ifade etmesi açısından önem arz eden beden dili, sosyal yaşamın kolaylaşması için de önemlidir.

Muhatabın gözlerini kaçırması, parmak sallayarak konuşması, ritmik hareketlerle dikkat dağıtmak, uzun süre sabit kalmak, ses tonunu kullanma biçimi, kelime seçimi, ayaklarını çapraz bağlaması, el ve kol hareketlerinde aşırıya kaçması, sürekli telefonuna ya da saatine bakmasının size bir şey anlatması için “Beden Dili Eğitimi” alabilir ve hem kendinizi daha iyi ifade edip hem de iletişimin püf noktalarına hâkim olabilirsiniz.

EĞİTİME NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Bu eğitime katılabilmek için, herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşul aranmayıp, Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime katılabilir.
Katılımcılar başvuruyu, web sitemizdeki ön başvuru formunu doldurarak veya doğrudan iletişim numaralarımızdan uzman eğitim danışmanlarımızla irtibata geçerek gerçekleştirebilirler.
Katılımcıların programlara kesin kaydı, uzman eğitim danışmaları tarafından detaylı bilgi verildikten ve katılımcının onayı alındıktan sonra yapılır.

Sertifika Süreci:

Ön başvurunuz alındıktan sonra programa kesin kayıt işlemleriniz gerçekleşir.

Size özel açılan eğitim portalından, eğitimlerinize dilediğiniz zaman erişim sağlayabilirsiniz.

Sertifikanız, kesin kayıt esnasında eğitim danışmanının size belirttiği tarihte kargo ile adresinize gönderilir.

Sertifika üzerinde uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.

Sertifikanız ömür boyu geçerlidir.

Sertifikanızda Yer Alacak Bilgiler:
Üniversite adı,
Eğitimin Adı ve Saati,
Eğitim Tarihi,
Ad ve Soyad,
Sertifika Numarası,
Üniversitenin Logoları ve Islak İmza.

Yeni nesil uzaktan eğitim sistemi!

      Eğitim, sınav ve sertifika tek sistemde…

Hemen ön Bilgi Alın !

 Bu Sitede Bulunan Yazı, Görsel ve Video Gibi Hiçbir İçerik İzinsiz Olarak Kesinlikle Kullanılamaz.

Hemen Ara!