Masal Terapisi Eğitmenliği Sertifika Programı

, , ,
  1. MASAL TERAPİSİ NEDİR?
    Masal Terapisi; çocuklar ve yetişkinler için teröpotik amaç için kullanılan bir terapi yöntemidir. Eğitim, davranış düzeltme, yetiştirme, karakter gelişimi, problemlerin kaynağını bulmak için çocuk masallarının kaynaklarını ve içeriğini kullanan bir terapi yöntemidir.
    Masal Terapisi diğer psikolojik tekniklerin işe yaramayacağı yerlerde yardımcı olur. Çocukların duygu ve düşüncelerini gösterdikleri bilişsel ve sosyal becerilerini ortaya koyar.
    Masal terapisi ile çocuklar kelimeleri kullanmak yerine masal ve materyalleri aracılığıyla, kendini ifade edebilmeyi, günlük yaşamında baş edemediği problemleri çözebilmeyi ve olumsuz davranışlarını değiştirebilmeyi öğrenir. Çocukların masallardaki karakterlerin yerine geçerek duygu durumlarını daha rahat bir şekilde ifade edebilmeleri sağlanır.

KATILIMCILARA SAĞLADIĞI KAZANIMLAR NELERDİR?
Masal anlatıcılığı ve masal terapisi alanında gerekli eğitimleri almış, çocuklarla iletişimde kendini geliştirmiş veya geliştirme arzusunda olan, çocukları tanıyan ve onlarla çalışmayı seven, başarılı bir dinleyici, yaratıcı ve dinamik ,samimi, çocukta güven hissi oluşturan, duyarlı ve hassas, güler yüzlü, okumaktan, okuduğunu aktarmaktan keyif alan hayal gücü gelişmiş bireyler başarılı birer masal anlatıcısı ve masal terapisti olarak çocuklara destek olabilirler.
Bu eğitimi alan ebeveynler ise kendi çocukları ile daha nitelikli bir zaman geçirme, onlarla aynı dili konuşma, okuma ve masal etkinliklerini daha eğitici keyifli ve eğlenceli bir hale dönüştürerek çocuklarının gelişiminde, büyük rol oynayabilirler.

MASAL TERAPİSİ SERTİFİKA PROGRAMINA KİMLER KATILABİLİR?
-Doktorlar,
-Sağlıkçılar,
-Psikologlar,
-Psikolojik Danışmanlar,
-Aile Danışmanları,
-Pedagoglar,
-Çocuk Gelişim Uzmanları,
-Özel Eğitim Uzmanları,
-Sosyal Hizmet Uzmanları,
-Dil ve Konuşma Uzmanları,
-Rehber Öğretmenler,
-Sınıf Öğretmenleri,
-Okul Öncesi Mezunları,
-Kreşte çalışan personeller ve bu bölümlerde eğitim gören öğrenciler,
-Ebeveynler olmak üzere çocukların ve bireylerin ruh sağlığında sosyal yaşamında iş ve gündelik hayatında hikâyeler ve masalların gücüne inanan; kişisel gelişimine önem veren herkes eğitimimizden faydalanabilir.

EĞİTİME NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Bu eğitime katılabilmek için, herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşul aranmayıp, Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime katılabilir.
Katılımcılar başvuruyu, web sitemizdeki ön başvuru formunu doldurarak veya doğrudan iletişim numaralarımızdan uzman eğitim danışmanlarımızla irtibata geçerek gerçekleştirebilirler.
Katılımcıların programlara kesin kaydı, uzman eğitim danışmaları tarafından detaylı bilgi verildikten ve katılımcının onayı alındıktan sonra yapılır.

Sertifika Süreci:

Ön başvurunuz alındıktan sonra programa kesin kayıt işlemleriniz gerçekleşir.

Size özel açılan eğitim portalından, eğitimlerinize dilediğiniz zaman erişim sağlayabilirsiniz.

Sertifikanız, kesin kayıt esnasında eğitim danışmanının size belirttiği tarihte kargo ile adresinize gönderilir.

Sertifika üzerinde uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.

Sertifikanız ömür boyu geçerlidir.

Sertifikanızda Yer Alacak Bilgiler:
Üniversite adı,
Eğitimin Adı ve Saati,
Eğitim Tarihi,
Ad ve Soyad,
Sertifika Numarası,
Üniversitenin Logoları ve Islak İmza.

Yeni nesil uzaktan eğitim sistemi!

      Eğitim, sınav ve sertifika tek sistemde…

Hemen ön Bilgi Alın !

 Bu Sitede Bulunan Yazı, Görsel ve Video Gibi Hiçbir İçerik İzinsiz Olarak Kesinlikle Kullanılamaz.

Hemen Ara!