Müzik Terapi Eğitimi Sertifika Programı

, ,

MÜZİK TERAPİSİ NEDİR?

Müzik terapi, bireylerin zihinsel, fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığını korumak ve onarmak için müzik ve müziğin elementlerinin müzik terapistler tarafından ustaca kullanımıdır. Müzik terapide kullanılan yöntemler sayesinde birey ile terapötik bir ilişki kurularak etkileşim, öz farkındalık, öğrenme, kendini ifade etme, iletişim ve kişisel gelişimi kolaylaştırmak amaçlanır.

Müzik terapi aktif yöntemler ve pasif yöntemler olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Pasif yöntemlerde kişiye müzik dinletilerek terapi süreci oluşturulurken aktif yöntemlerde kişi müziğin içine dahil edilir. Müzik Terapi sürecinden faydalanacak bireylerde bir müzik yeteneği aranmaz.

KATILIMCILARA SAĞLADIĞI KAZANIMLAR NELERDİR?

Eğer bir ruh sağlığı çalışanı iseniz; müzik terapi kursu ile öğrendiğiniz teknikler sayesinde danışanlarınıza çok daha etkili çalışmalar yaparak danışanın kendinde ulaşmasını beklediğiniz hedeflere farklı bakış açıları kazandırarak ulaştırabileceksiniz.

Eğer bir öğretmenseniz; sınıfınızdaki öğrencilere grup bilinci ve empati kazandırarak sınıf dinamiğinde pozitif etki yaratabilir, birbirine güvenen yardımcı olan dinleyen ve anlayan bir sınıf ortamı yaratabilirsiniz.

Eğer doktorsanız, hastalarınıza/danışanlarınıza müziği kullanarak tedaviye destek olacak tekniklerle yardımcı olabilir, kişiye hastalıkla/ağrıyla mücadele etmesini kolaylaştırıcı yöntemler uygulayabilirsiniz.

Eğer müzik bölümü lisans veya yüksek lisans bölümü mezunuysanız, eğitim sonrası edindiğiniz bilgiler doğrultusunda bir müzisyen olarak eklektik bir şekilde müziği kullanabilecek, okullarda,huzur evlerinde, rehberlik araştırma merkezlerinde, özel eğitim merkezlerinde kurumsal firmaların motivasyonel ve takım çalışmaları uygulamalarında müziği etkin bir şekilde kullanabilecek; doktor, psikolog, psikiyatrist gibi sağlık meslek çalışanları ile de ortak çalışmalar yapabileceksiniz.

Sertifika Süreci:

Ön başvurunuz alındıktan sonra programa kesin kayıt işlemleriniz gerçekleşir.

Size özel açılan eğitim portalından, eğitimlerinize dilediğiniz zaman erişim sağlayabilirsiniz.

Sertifikanız, kesin kayıt esnasında eğitim danışmanının size belirttiği tarihte kargo ile adresinize gönderilir.

Sertifika üzerinde uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.

Sertifikanız ömür boyu geçerlidir.

 

Sertifikanızda Yer Alacak Bilgiler:
Üniversite adı,
Eğitimin Adı ve Saati,
Eğitim Tarihi,
Ad ve Soyad,
Sertifika Numarası,
Üniversitenin Logoları ve Islak İmza.

MüfredatSüre : 120 SaatDers Sayısı : -

Yeni nesil uzaktan eğitim sistemi!

      Eğitim, sınav ve sertifika tek sistemde…

Hemen ön Bilgi Alın !

 Bu Sitede Bulunan Yazı, Görsel ve Video Gibi Hiçbir İçerik İzinsiz Olarak Kesinlikle Kullanılamaz.

Hemen Ara!